אבטחת אתרים HTTPS SSL

תוכן עניינים

אבטחת אתרים HTTPS SSL
אבטחת אתרים HTTPS SSLאם אתם לא מכירים מה זה SSL אין לכם מה להיבהל אתם לא היחידים. מרבית בעלי האתרים לא הבינו עד לאחרונה מהו פרוטוקול SSL ולמרות שהוא קיים כבר שנים הרי שגוגל החלו להסב אליו יותר תשומת לב וחשיבות כיום מאשר בעבר. מדובר למעשה בפרוטוקול אבטחה של המידע הזורם בין הגולש לשרת ומספק לו הצפנה נוספת כדי למנוע מגורם צד שלישי לרגל, להעתיק או לפרוץ למידע הזה. כמובן שזה לא מאבטח לחלוטין את האתר כי זה כבר קשור למשרד האחורי של האתר ולשרת האחסון שלכם אך זה בהחלט תוספת נחמדה לאתר ויש כמה סיבות מדוע חשוב להוסיף אותה.

ראשית – איך זה עובד והיכן זה מופיע?

פרוטוקול SSL הוא תוסף אבטחה לאתר שלכם. בדפדפן הוא מופיע בקידום הURL של האתר שלכם כ-HTTPS במקום HTTP שיש לאתרים ללא SSL. לאחר שתרכשו תעודת SSL לאתר שלכם ותתקינו אותה אז האתר יעבור מ-HTTP ל-HTTPS ובדפדפן יהיה רשום גם שהאתר מאובטח ויתווסף לו אייקון של מנעול ליד כתובת האתר.

התקנת תעודת SSL חשובה לתצוגת אבטחה עבור הגולשים שלכם:

בואו נחזור לרגע לבסיס. למה בכלל אנחנו צריכים אבטחת SSL באתר שלנו? למה זה טוב? ובכן מלבד העובדה שאנו רוצים לספק ביטחון לגולש הקצה הרי שייתכן וזה גם מסייע לגוגל. נרחיב על עניין גוגל בפסקה הבאה וכעת נתמקד לרגע בגולש הממוצע. נניח שיש לכם אתר מסחר אלקטרוני והגולש הממוצע נכנס לאתר שלכם ורואה למעלה בדפדפן "אתר לא מאובטח" – האם הוא יבצע רכישה באתר? כמובן שלא. אתם מאבדים מכירות! גם אם לא מדובר באתר סחר אלקטרוני ואתם משווקים שירותים פיזיים כלשהם כמו אינסטלציה, הדברות, חשמל או כל דבר אחר – הרי שאתר לא מאובטח הוא סממן שלילי שמציג אתכם ככה מול הגולשים שמכירים אתכם לראשונה. לעומת זאת, אתר המסומן כאתר מאובטח כבר מסמל אמינות ויושרה בעיני הגולש הממוצע, בוודאי זה שאינו בקיא החשיבות של הפרוטוקול SSL הזה.

האם זה חשוב גם לקידום האורגני?

בגדול אין הוכחה לכך שזה חשוב מאוד לקידום האורגני וגם מניסיון זה לא השפיע הרבה על הדירוגים של האתר. מה שכן – אם גוגל כל כך לוחצים על זה ומצהירים על החשיבות של זה אנו בהחלט חושבים שזה שווה טיפול כיוון שאין לדעת מתי ואיך גוגל יחליטו לתת לזה יותר חשיבות או להגדיל את החשיבות הקיימת שהם נותנים לפרוטוקול SSL. למעשה יש אומרים שבהמשך אתרים שלא יהיו להם פרוטוקול SSL ככל לא יופיעו בתוצאות החיפוש וגם אם כן – לא בתוצאות הראשונות. אל תיקחו סיכונים. מדובר בפעולה פשוטה – כדאי לבצע אותה.

איך משיגים תעודת SSL ואיך מתקינים אותה באתר שלנו?

את תעודת הSSL ניתן לקנות דרך חברת האחסון שלכם וההתקנה שלה מתבצעת בדרך כלל דרך הCPANEL   אם כי זה משתנה בין חברה אחת לאחרת. מכיוון שהחשיבות של הSSL הופכת להיות חשובה יותר היום אנו רואים יותר ויותר חברות אחסון שמפשטות את הנושא עבור בעלי אתרים ומאפשרים רכישה והתקנה של תעודת SSL בלחיצת כפתור. ישנן אפילו חברות אחסון המציעות זאת בחינם ללקוחותיהם. לאחר שהתקנתם תעודת SSL תוכלו לגשת אל האתר דרך הכתובת HTTPS ולא דרך HTTP כפי שהיה בעבר. לאחר שביצעתם פעולה זו חשוב לעדכן את הקישורים הפנימיים באתר שלכם מhttp לHTTPS. כמו כן להיעזר בתוכנות שונות כמו סקרימינג פרוג ואחרות כדי לאתר קישורים חיצוניים שלכם ולבצע את ההחלפות גם שם. אם זה לא אפשרי היעזרו בבונה האתרים שלכם כדי אולי לבצע הפניות 301 אל הכתובת הנכונה.

סרטון על איך לאבטח את האתר מפני SQL Injection

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email
אנחנו כאן בשבילך