אחסון אתרי וורדפרס – מקום 1 באחסון לאתרים שלך

תוכן עניינים

אחסון אתרי וורדפרס

אחסון אתרי וורדפרסוורדפרס הנה מערכת לניהול תוכן (CMS אם תרצו – Control Management System) ונחשבת לפופולרית ביותר בעולם לא רק בין מערכות ניהול התוכן אלא באופן כללי אומרים שמעל חצי מהאתרים בעולם מבוססים על מערכת וורדפרס. לא רק שמנועי החיפוש אוהבים מאוד את המערכת הזו גם בעלי אתרים אוהבים אותה כיוון שקל לתפעל אותה עם משרד אחורי נוח ויעיל, היא מציעה שליטה מלאה על האתר, העיצוב שלו והקוד שלו והיא מציעה מגוון רחב של תוספים היכולים לשדרג את האתר מבחינת חוויית המשתמש, עיצוב, פונקציונאליות ועוד. אחסון אתרי וורדפרס שונה במעט מאחסון אתרים רגילים ולכן לפני שאתם רצים להירשם לחברת אחסון למדו מעט יותר על הנושא.

מה ההבדל בין אחסון אתרי וורדפרס לאחסון אתרים רגילים?

אתרים הנבנים במערכת וורדפרס מבוססים שפת PHP ושפה זו לרוב תרוץ על שרתי LINUX. מסד הנתונים יהיה MYSQL וההבדל המהותי בין אחסון אתרי וורדפרס לאחסון אתרים רגילים יהיה המשאבים הנדרשים לכם. אתרי וורדפרס מאפשרים התקנה של תבניות ותוספים שונים ולאתר מקצועי בממוצע יש 15-20 תוספים במקביל שעובדים עליו. השימוש בתוספים הללו גוזל עוד מקום ומשאבים בשרת, כאשר מדובר לרוב בCPU וRAM ועל כן סוג השרת הפופולרי ביותר לוורדפרס הנו שרת VPS עליו ועל סוגי שרתים נוספים נרחיב מעט בהמשך המאמר. השימוש בתוספים השונים אולם תורם לשיפור השימוש באתר, העיצוב וחוויית המשתמש אבל אין ספק כי היא גוזלת לכם מקום נוסף בשרת ולכן אתם צריכים להעמיד את האתר על שרת מתאים.

כיצד ניתן לחסוך משאבים בשרת על אף שמדובר באתר וורדפרס?

ישנן כמה דרכים נחמדות לחסוך מקום בחשבון אחסון אתרי וורדפרס ובדרך כלל הפעולות שיבוצעו יהיו הסרת תמונות כבדות המאטות את האתר ותופסות מקום רב (או המרתן בסוג תמונה אחר וקל יותר), הסרת התוספים הלא נחוצים דרך המשרד האחורי, הספרה של סקירפטים שלא תורמים לנו וכמובן שאפשר לבצע עוד דברים רבים אחרים.

בטיחות האתר:

בשל העובדה שבעלי אתרים רבים המבוססים וורדפרס מתקינים תוספים ויש אינספור יצרנים של תוספי וורדפרס הרי שזה גם שם מטרה על הגב של האתר שלכם. האקרים רבים מנסים לפרוץ לאתרים באופן כללי ולאתרי וורדפרס בפרט דרך התוספים השונים. שמרו על תוספים מעודכנים והשתמשו רק בתוספים שאתם צריכים ואל תתקינו סתם תוספים שאינם מומלצים. כמו כן רכשו אחסון בשרת שהאבטחה בו תהיה ברמה הגבוהה ביותר וככל שהאתר שלכם יותר גדול ומשמעותי עבורכם כך גם רמת האבטחה צריכה לעלות.

סוגי אחסון אפשריים ומה מומלץ לאתרי וורדפרס?

  • אחסון VPS – שרת וירטואלי המאפשר אחסון של כמה אתרים אך היתרון בשרת זה הוא שאפשר להקצות את המשאבים הנדרשים בהתאם לצורך לכל אתר לפי גודלו והמשאבים שהוא צריך. מתאים בעיקר לאתרים גדולים יותר עם נפח תעבורה גדול של גולשים.
  • אחסון שיתופי – שרת הפופולרי והפשוט ביותר ולכן מדובר גם באופציה המוזלת ביותר. שרת אירוח שיש בו הרבה אתרים על שרת אחד. המשאבים בשרת זה לא תמיד יספיקו לאתר שלכם במיוחד אם הוא בהליך צמיחה ודורש משאבים גדולים יותר. פחות מומלץ גם מבחינת קידום אורגני.
  • אחסון ייעודי – השרת המומלץ ביותר לאתרים גדולים מאוד עם נפח תעבורת גולשים גדולה ופעילות רבה באתר, אלפי עמודים, תמונות ותכנים באתר. אתרים מסוג זה דורשים הקצאה של משאבים רבים וטוב שיהיו על שרת ייעודי משל עצמם. כלומר שרת ייעודי שכל המשאבים בו מוקצים לאתר אחד בלבד.
  • אחסון בענן – סוג שרתים פופולרי הדומה לVPS אולם כאן הקבצים מאוחסנים על מספר שרתים. יש לכך מספר יתרונות כמו למשל העובדה שהשרתים מפוזרים ברחבי העולם ולכן מאפשרים גישה וגלישה מהירה יותר לגולשים מנקודות אלו (מאשר על שרת מרוחק) ויתרון נוסף יכול להיות גישה חלופית לשרת שאינו פעיל מסיבה מסוימת.

סרטון על אחסון אתרי וורדפרס

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב email
Email
אנחנו כאן בשבילך